آنریل انجین 4.17 از ایکس باکس وان ایکس پشتیانی می‌کند

ایکس باکس وان ایکس

خبر خوب به خصوص برای توسعه دهندگان مستقل این است که کنسول میان نسلی ایکس باکس وان ایکس از این پس از نسخه 4.17 موتور بازی‌سازی آنریل انجین پشتیبانی می‌کند.

همانطور که اطلاع دارید، آنریل انجین 4 جزو آن دسته از موتورهای بازی‌سازی به شمار می‌رود که از تمامی سخت‌افزارهای گیمینگ مطرح موجود در بازار پشتیبانی می‌کند. حال آنکه نسخه 4.17 این موتور، پشتیبانی از ایکس باکس وان ایکس را نیز به قابلیت‌های خود اضافه کرده است. لازم به ذکر بوده که در توضیحات این نسخه اشاره شده است که این پشتیبانی هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. بنابراین، در آینده‌ای نزدیک شاهد پشتیبانی کامل این موتور از کنسول میان نسلی شرکت مایکروسافت خواهیم بود.

مطمئنا این خبر برای توسعه دهندگان مستقل و کوچکی که تجربه کار با موتورهای بازی‌سازی آنریل انجین (به خصوص نسخه چهارم) را داشته‌اند، بسیار خوشخال کننده خواهد بود چرا که آن‌ها از این پس می‌توانند بازی‌ها و پروژه‌های خود را برای کنسول قدرتمندتر شرکت مایکروسافت نیز پورت کنند. فراموش نکنید که آنریل انجین 4 هنوز نتوانسته است همانند موتور بازی‌سازی یونیتی، مورد توجه بازی‌سازها و توسعه دهندگان کوچک قرار گیرد، اما توسعه‌دهندگان رفته رفته در حال استفاده بیشتر از آنریل انجین 4 هستند و با توجه به اضافه شدن این قابلیت، انتظار می‌رود که طرفداران آن افزایش پیدا کنند.

ناگفته نماند که کنسول ایکس باکس وان ایکس در تاریخ 7 نوامبر (16 آبان) به بازار عرضه خواهد شد.

نوشته آنریل انجین 4.17 از ایکس باکس وان ایکس پشتیانی می‌کند اولین بار در گیم شات پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط