ادعای موسسه Citi Analysts: شرکت اپل می‌تواند نت‌فلیکس را خریداری نماید!

جیم سووا و و آسیا مرکانت، تحلیل‌گران موسسه Citi Analysts معتقدند که به احتمال ۴۰ درصد ممکن است کمپانی اپل فرآیند خرید نت‌فلیکس را به سرانجام برساند!

کاهش مالیات شرکت‌ها از سوی دولت ایالات متحده به ریاست دونالد ترامپ اکنون باعث شده که آن‌ها چنین احساسی داشته باشند. کاهش میزان مالیات‌ها اپل را نسبت به انتقال مبالغ کلان سرمایه‌های اندوخته خود از حوزه‌های خارجی به ایالات متحده آمریکا تشویق می‌کند. سپس پول بازپرداخت شده می‌تواند برای خرید و بازخرید سهام مورد استفاده قرار گیرد.

طرح کاهش مالیات شرکتی با مجوز یک نوبت بازگردانی مبالغ اندوخته به ایالات متحده بدون بدهی مالیاتی اساسی ارایه شده است. کمپانی اپل به منظور خودداری از پرداخت مالیات سنگین برای مدتی طولانی از بازگرداندن اندوخته نقدی خود به ایالات متحده امتناع کرده است. این اصلاحات مالیاتی در ازای پرداخت مالیاتی ۱۰ درصدی برای یک نوبت ممکن است اپل را نسبت به بازگردانی پول خود به ایالات متحده ترغیب نماید.

شرکت اپل مبلغی بیش از ۲۵۲ میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد و تقریبا ۹۰ درصد از آن در خارج از ایالات متحده اندوخته شده است. حتی پس از کسر مالیات، دارایی این شرکت در آمریکا بالغ بر ۲۲۰ میلیارد دلار خواهد بود که می‌تواند به منظور ادغام شرکت‌ها و همچنین خرید و بازخرید سهام به کار گرفته شود. تحلیل‌گران می‌گویند که اپل برای خریداری نت‌فلیکس تنها به یک‌سوم از این مبلغ احتیاج خواهد داشت. این مباحث در حالی روی کاغذ مطرح می‌شوند که هیچ علایمی وجود ندارند که حتی نشان دهند اپل چنین ایده‌ای را در نظر گرفته است. اما اگر به تنهایی در مورد نت‌فلیکس صحبت کنیم، به نظر نمی‌رسد که چنین کاری غیرممکن باشد. اپل تلاش کرده است تا جای پای خود را در فضای پخش آنلاین محتوای ویدیویی تثبیت نماید و خریداری نت‌فلیکس بلافاصله این کمپانی را در موقعیتی برتر قرار خواهد داد.

نوشته ادعای موسسه Citi Analysts: شرکت اپل می‌تواند نت‌فلیکس را خریداری نماید! اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط