بازی PUBG بر روی ایکس باکس وان ایکس 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود

بازی PlayerUnknown's Battlegrounds

سازندگان بازی PUBG اعلام کرده‎‌اند که این عنوان بر روی ایکس باکس وان ایکس با نرخ 60 فریم بر انیه اجرا خواهد شد.

همانطور که در جریان هستید، بازی PUBG سرانجام قرار است در همین ماه برای ایکس باکس وان ایکس منتشر شود. سازندگان این عنوان اعلام کرده‌اند که بازیکنان می‌توانند این بازی را بر روی کنسول میان نسلی شرکت مایکروسافت با نرخ 60 فریم بر ثانیه اجرا کنند. البته این میزان بر روی ایکس باکس وان استاندارد ممکن است تغییر کند.

«گرین» (Greene)، سازنده PUBG، در مصاحبه اخیر خود گفت:

ایکس باکس وان ایکس مطمئنا این عنوان را با 60 فریم بر ثانیه اجرا خواهد کرد، اما مطمئن نیستیم که ایکس باکس وان استاندارد نیز بتواند چنین عملکردی داشته باشد. شاید ما مجبور شویم که بر روی کنسول استاندارد، PUBG را بر روی 30 فریم بر ثانیه قفل کنیم، اما آخرین باری که آن را اجرا کردیم، توانستیم آن را با 30 الی 40 فریم اجرا کنیم.

البته آقای گرین در ادامه صحبت‌های خود به این موضوع اشاره کرد که آن‌ها پیوسته در حال بهینه کردن بازی هستند و هدفشان این است تا بازی PUBG را بر روی هر دو کنسول (وان ایکس و استاندارد)، 60 فریم بر ثانیه اجرا کنند. یکی از دلایلی که آن‌ها این بازی را به شکل آزمایشی در سرویس Preview program منتشر کرده‌اند، این است تا بتوانند مشکلات آن را در دنیای واقعی پیدا کرده و تا قبل از انتشار رسمی، همه آن‌ها را برطرف کنند. با توجه به گفته‌های گرین، بعید نیست که این عنوان بر روی تمامی کنسول‌های ایکس باکس وان در 60 فریم بر ثانیه اجرا شود.

البته گرین اعتراف کرد که نرخ فریم یک بازی نباید چندان مورد توجه قرار گیرد. او از قراردادی که با مایکروسافت بسته‌اند گفت و از اینکه بازیکنان کنسولی نیز می‌توانند عنوان آن‌ها را بازی کنند بسیار خوشحال است.

در مورد رزولوشن 4K نیز استودیوی سازنده بازی PUBG در گذشته اعلام کرده بود که آن‌ها در حال کار کردن بر روی بافت‌های بازی هستند تا بتوانند آن را در رزولوشن 4K بر روی ایکس باکس وان ایکس اجرا کنند، اما این کار به زمان زیادی نیاز دارد و ممکن است که هیچ‌وقت به واقعیت تبدیل نشود. گرین به بازیکنان اطمینان داده است که فرقی نمی‌کند، PUBG را بر روی چه پلتفرم و کنسولی بازی کنند، چرا که آن‌ها تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا این بازی بر روی تمامی پلتفرم‌ها تجربه یکسانی را به مخاطبانش ارائه دهد و دوست ندارند تا با تفاوت قائل شدن میان پلتفرم‌ها، مخاطبان خود را به چند دسته تقسیم کنند.

ناگفته نماند که بازی PUBG در حال حاضر تنها برای کنسول‌های شرکت مایکروسافت تایید شده است، اما اطلاعاتی نیز وجود دارند مبنی بر اینکه این بازی در آینده برای پلی‌استیشن نیز منتشر خواهند شد.

نوشته بازی PUBG بر روی ایکس باکس وان ایکس 60 فریم بر ثانیه اجرا می‌شود اولین بار در گیم شات پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط