بررسی بازی فندق: پا به دنیای واژه‌ها بگذار!

بازی‌های پازلی همواره طرفداران خاص خود را دارند و حال اگر این پازل‌ها به حدس کلمات تبدیل شوند، یکی از سرگرم‌کننده‌ترین بازی‌ها پیش‌روی کاربران قرار می‌گیرد که بسیار اعتیادآور است. پیش از این نیز بازی‌های متنوعی با مضمون حدس کلمات منتشر شده‌اند ولی به نظر می‌رسد بازی فندق آمده تا متفاوت‌تر از بقیه ظاهر گشته و تجربه‌ای ارزشمند را در اختیار گیمرها قرار دهد.

در این مقاله قصد داریم به بازی فندق نگاهی انداخته و باهم بررسی کنیم آیا استودیوی “پلاس ناین گیمز” توانسته یک بازی جذاب و کاربرپسند را روانه بازار کند یا خیر. برای پاسخ به این سوال تا پایان با آی‌تی‌رسان همراه شوید.

گیم‌پلی

با نصب و ورود به بازی مشاهده می‌کنید که همه‌چیز ساده و بدون پیچیدگی‌ خاص طراحی شده تا از سردرگمی گیمر جلوگیری گردد. در همان ابتدا، آموزش‌های ساده‌ای به شما داده می‌شود تا به‌طور واضح بدانید باید چطور مراحل را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارید. هدف گیم‌پلی بازی کاملا مشخص است، کلمات پنهان را حدس بزنید و با اتصال حروف مختلف به یکدیگر از مرحله عبور کنید.

بازی فندق

با پیشروی و رسیدن به مراحل بالاتر تعداد کلمات و به‌طبع تعداد واژه‌هایی که باید حدس بزنید، افزایش می‌یابد. این بازی از ۴۸ فصل تشکیل شده که بیش از ۴۰۰ مرحله را برای کاربر به ارمغان می‌آورد. پس از پایان یافتن هر فصل از بازی، سه صندوقچه به‌عنوان جایزه نشان داده خواهند شد که باید یکی از آنها را به دل‌خواه انتخاب کرده تا متوجه شوید چه تعداد سکه پاداش گرفته‌اید.

حال که صحبت از سکه شد، بد نیست اشاره‌ای هم به بخش فروشگاه بازی کنیم که توسط آن می‌توانید سکه‌های بیشتری خریداری نمایید. همچنین باید افزود که سکه‌ها در بخش “راهنمایی” کاربرد دارند و کاربر می‌تواند با خرج تعداد ۱۲۰ سکه یک حرف از یک واژه را به‌صورت تصادفی روشن کند که بسی گران است و با گرفتن چند راهنمایی، هر آنچه اندوخته‌اید در یک چشم برهم زدن بر باد می‌رود!

از آنجایی که معمولا بازی‌های این چنینی به دلیل نبود هیجان پس از مدتی توسط کاربران به فراموشی سپرده می‌شوند، توسعه‌دهندگان فندق دست به کار شدند و سه بخش گوناگون و جالب را درون این بازی نهاده‌اند که هرکدام باعث ایجاد تنوع در نظر گیمرها خواهد شد. یکی از این بخش‌ها جایزه روزانه نام گرفته و همان‌گونه که از اسمش پیداست، با سر زدن روزانه به بازی می‌توانید به‌طور تصادفی یک صندوقچه را باز کنید و سکه هدیه بگیرید.

قسمت بعدی چالش‌های روزانه بازی است که می‌توانید با هزینه مقدار مشخصی سکه در یک رقابت نفس‌گیر شرکت نمایید که باید تعداد مشخصی کلمه را در یک زمان معین حدس بزنید و پاداش دریافت کنید. این چالش‌ها معمولا هیجان خوبی را به کاربر و بازی می‌بخشند و اغلب دوست دارید آنها را تکرار کنید.

بخش آخر نیز کلمات پنهان نام گرفته که برای آزاد شدن این قسمت و دریافت سکه‌های آن، باید تا فصل سوم بازی را ادامه دهید. پس از آن در هر مرحله با حدس زدن واژه‌های معناداری که در میان حروف نشان داده شده وجود دارند و رسیدن حدس‌ها به تعداد کافی، جایزه می‌گیرید. وجود این قابلیت باعث می‌شود در هر مرحله با اندکی تفکر بیشتر سکه‌های خود را افزایش داده و با خیال راحت‌تر از راهنما استفاده کنید. امکان به اشتراک‌گذاری مراحل و موفقیت‌های بدست آمده نیز از دیگر قابلیت‌های فندق است که باعث ایجاد حس رقابت بیشتری میان شما و دوستانتان خواهد شد.

در برخی مراحل نیز یک کلمه ویژه وجود دارد که با تکمیل آن مقداری سکه جدای از پاداش هر مرحله دریافت خواهید کرد. به‌طور کلی گیم‌پلی بازی بسیار روان طراحی و پیاده‌سازی شده و کمتر عیبی را می‌توان در آن پیدا نمود. هرچند گاهی ایرادات جزئی جلوی چشمان شما ظاهر می‌شوند که بعضی اوقات اعصاب خردکن هستند. مثلا زمانی که در حال حدس کلمات هستید، ممکن است واژه‌های زیادی را پیدا کنید که با حروف نشان داده شده، ساخته می‌شوند ولی از آن‌جایی که این کلمات مورد نظر سازندگان بازی نبودند، باید شانس خود را دوباره امتحان نمایید. البته همان‌طور که گفته شد، این مسئله تنها در برخی مراحل پیش خواهد آمد.

گرافیک

هرچند گرافیک همیشه به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بخش‌های یک بازی خوب درنظر گرفته می‌شود ولی سازندگان بازی فندق زمان کمتری را نسبت به گیم‌پلی صرف این قسمت نموده‌اند. در واقع چیزی که کاربر مشاهده می‌کند، مجموعه‌ای از انیمیشن‌های ساده است و در اکثر مواقع یک تصویر تکراری به کاربر نشان داده می‌شود.

بازی فندق

هرچند گرافیک بازی آن‌قدر پایین نیست که از انجام آن به طور کامل منصرف شوید ولی انتظار می‌ر‌فت این بازی جلو‌ه‌های بصری زیباتری در مقابل چشمان گیمر قرار دهد.

موسیقی متن و صداگذاری

موسیقی در حال پخش در حین بازی یکی از نقاط قوت فندق است. پخش یک موزیک ملایم در پس‌زمینه بازی باعث می‌شود به راحتی بتوانید روی حدس واژه‌ها تمرکز کنید و آرامش دلچسبی را بر بازی حاکم ساخته است.

جمع‌بندی

بازی فندق

در نهایت باید گفت که بازی فندق یکی از بازی‌های فکری و در عین حال چالش برانگیز است که می‌تواند برای ساعت‌ها شما را سرگرم کند. بدون شک با نصب این بازی پشیمان نخواهید شد. با سخت شدن مراحل ممکن است نیاز به دقت و تفکر بیشتری برای تکمیل کلمات داشته باشید که باعث می‌شود بعد از گذراندن مرحله حس پیروزی جالبی به گیمر القا گردد. همچنین فندق از معدود بازی‌هایی است که انجام چند نفره آن هم خالی از لطف نیست و لذت خاص خودش را دارد.

لبخند

  • گیم‌پلی روان و خوب
  • موسیقی متن زیبا
  • بهره‌مندی از تعداد مراحل زیاد و متنوع

اشک‌

  • گرافیک ساده و نه‌چندان بالا
  • راهنمایی‌های بازی در مراحل دشوار کاربردی نیست

نوشته بررسی بازی فندق: پا به دنیای واژه‌ها بگذار! اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط