بهترین درمان های طبیعی برای گلو درد

هیچ چیزی بهتر از یک ماده طبیعی برای درمان ناخوشی ها نیست؛ در این مطلب چند راهکار طبیعی برای درمان گلودرد را بررسی میکنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از بانوی شهر؛ دردسرهای وقت گرفتن از دکتر و بردن به مطب های دور و نزدیک باترافیک سنگین به کنار، خوراندن آنتی‌بیوتیک های جورواجور به بچه ها هم خودش داستانی است. ضعف و بی حالی ناشی از خوردن آنتی‌بیوتیک هم به آنها اضافه کنید. ولی موضوع اصلی اینجاست که حداقل باید دو تا سه نوبت آنتی‌بیوتیک مصرف شود تا تاثیر کند و التهاب و درد گلو آرام شود. حالا در این چند ساعت چطور دلبند کوچولو را آرام کنیم وگریه و زاری اش را کمتر کنیم؟ چون معمولا ما مادرها دل نازکیم وتحمل شنیدن ناله های فرزندمان را نداریم.

اینجاست که درمان های خانگی به کار می آید و استفاده از معجون های خانگی می تواند تا زمان اثر کردن دارو، التهاب حنجره و گلو را بخواباند. یکی از این معجون ها شیر و عسل داغ است که یک قاشق زرچوبه به آن اضافه شده باشد. بله زردچوبه ! همین پودر زرد تقریبا بی ارزش و دم دستی. زردچوبه نوعی آنتی بیوتیک طبیعی است که با عفونت ها مبارزه می کند و التهاب گلو را کم می‌کند.

معجون بعدی چای دارچین یا شیر گرم و دارچین است. دارچین تقریبا اثر پنی سیلین را روی عفونت ها دارد و به سرعت به بهبود التهاب گلو کمک می‌کند

بعدی پیاز پخته با کمی نمک است. پیاز خاصیت ضدعفونی کنندگی قوی دارد و حتی میتوان با گذاشتن پیاز خام حلقه حلقه در اطراف تخت فرد سرما خورده، از سرایت بیماری به دیگران جلوگیری کرد.

شلغم هم که گفتن ندارد. همه با این معجزه گر معروف خاطره داریم. همیشه بوی شلغم من یکی را یاد سرماخوردگی های دوران بچگی ام می اندازد. آخرین پیشنهاد و البته راحت ترین آنها، محلول رقیق آب نمک یا همان کلرید سدیم داروخانه هاست که با یک لیوان آب جوشیده ولرم و یک قاشق چایخوری نمک درست می شود و قرقره کردن آن خیلی موثر است. همه این ها را گفتم، ولی در آخر یادمان نرود که باید برای رفع عفونت حتما آنتی بیوتیک را کامل و تا انتها مصرف کنیم.این درمان های خانگی گلودرد برای بزرگسالان هم مفید است.

The post بهترین درمان های طبیعی برای گلو درد appeared first on آلامتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط