ثبت پتنت جدید هواوی با عنوان MateX در سازمان مالکیت معنوی اروپا

کمپانی هواوی اواسط پاییز امسال جدیدترین پرچمداران سری میت خود را با نام میت ۱۰ معرفی کرد. انتخاب این نام برای اعضای جدید سری میت، پایانی بر شایعات مربوط به تغییر نام پرچمداران هواوی به MateX بود. حال به نظر می‌رسد این نام دوباره به تیتر اخبار فناوری برگشته است.

این سربرگ (نام MateX) دوباره طی هفته‌های اخیر، آن‌هم در یک برنامه کاربردی در وب‌سایت رسمی سازمان مالکیت معنوی اتحادیه اروپا رویت شد. نام تجاری MateX توسط نمایندگی انگلستان کمپانی هواوی ثبت شده و در دسته موبایل و اسمارت‌فون طبقه‌بندی شده است.

با توجه به این‌که حرف X در جدول اعداد رومی به معنای ۱۰ است (مانند آی‌فون X)، ثبت برند تجاری MateX می‌تواند یک تصمیم شگفت‌انگیز باشد؛ اگر هواوی برنامه‌ریزی کرده باشد دیوایس‌های بعدی خود را با این نام معرفی کند. البته این سربرگ می‌تواند نام برخی نسخه‌های ویژه یا اضافی از فبلت‌های هواوی باشد که ممکن است در آینده به مدل‌های پرچمداران هواوی اضافه می‌شود. فرضیه دیگری نیز وجود دارد که احتمال درست بودن آن هم زیاد است.

از آن‌جایی‌که دیگر تولیدکنندگان مدل‌هایی از محصولات خود را با چنین نام مشابهی عرضه می‌کنند، ثبت این عنوان می‌تواند راهی برای مقابله با دیگر رقبا باشد. هم‌اکنون در ویترین تولیدات هواوی محصولی با نام X وجود دارد که آن‌هم میت‌بوک X است. این محصول را که اواسط سال ۲۰۱۷ معرفی شد باید تفسیری از مک‌بوک اپل به زبان هواوی دانست.

نوشته ثبت پتنت جدید هواوی با عنوان MateX در سازمان مالکیت معنوی اروپا اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط