سامسونگ از مشخصات احتمالی دوربین گلکسی S9 خبر می دهد

سامسونگ امروز در وب سایت خود مطلبی را برای معرفی سنسورهای ایزوسل منتشر کرده که در آن تصویر موبایلی شبیه به پرچمدارهای این کمپانی به چشم می خورد.

کمپانی کره ای در این تصویر به سنسور‌های سه‎لایه FRS اشاره کرده که قابلیت ثبت تصاویر 1080pرا با نرخ 460 فریم بر ثانیه به ارمغان می آورد. این حسگر به مراتب بهتر از  سنسورهای فعلی است که در بهترین حالت تصاویر 720p را با نرخ 240 فریم بر ثانیه ثبت می کنند.ایزوسل در واقع نام برند سامسونگ برای حسگرهای تصویر CMOS است که در مقایسه با اکثر سنسورهای کنونی، کارایی بهتر داشته و در چهار دستهBright / Fast / Slim و Dual قرار می گیرند.

سنسور  ایزوسل Bright از فناوری Tetracell بهره می برد که به منظور بهبود کارایی دوربین در مناظر با نور کم، چهار پیکسل مجاور را با هم ادغام کرده و آنها را به عنوان یک واحد پردازش می کند.

از دیگر ویژگی های این حسگر جدید نیز می توان به فناوری WDR هوشمند سامسونگ اشاره کرد که به افزایش وضوح جزئیات در تصویر کمک می کند.ایزوسلسنسور ایزوسل Fast نیز به بهبود قابلیت های فوکوس خودکار در تمامی شرایط به ویژه مناظر با نور کم که در آن تمایز شی از پس زمینه دشوار است کمک خواهد کرد. در این سنسورها دقت فوکوس به لطف فوکوس فوق سریع خودکار با تشخیص فاز (SPDAF) که نسل بعدی PDAF محسوب می شود افزایش یافته است.

این کمپانی از سنسورهای Slim نیز رونمایی کرده بود که هدف از آن برقراری توازن بین کیفیت تصاویر و اندازه سخت افزار است. برای مثال Slim 2X7 با اندازه پیکسل 0.9μm اولین سنسوری است که از پیکسل هایی با سایز کمتر از 1.0μm بهره می برد. این در حالی است که اندازه پیکسل های گلکسی نوت 8 1.44μm است.

در نهایت گروه چهارم این سنسورهای Dual نام دارند و هدف از آنها قرار دادن یک حسگر منوکروم (تک رنگ) و یک حسگر RGB و ثبت تصاویر دوگانه است. کمپانی سازنده مدعی شده که این سنسور از قابلیت های مشابه DSLR برخوردار است.

The post سامسونگ از مشخصات احتمالی دوربین گلکسی S9 خبر می دهد appeared first on دیجیاتو.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط