فعالیت زیان‌ده بخش موبایل ال‌جی با وجود عملکرد مالی دلگرم‌کننده کمپانی در سال ۲۰۱۷

ال‌جی الکترونیکس گزارش عملکرد مالی خود در سال ۲۰۱۷ را منتشر کرد. این تولیدکننده کره‌ای در کل سال گذشته به درآمد ۵۵.۴ میلیارد دلاری دست یافت که بالاترین میزان درآمد در تاریخ این کمپانی بوده و رشد ۱۰.۹ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. سود عملیاتی ال‌جی در سال ۲۰۱۷ معادل ۲.۲۳ میلیارد دلار بود و این موضوع موجب شد که سال ۲۰۱۷ به عنوان دومین سال سودآور برای ال‌جی قلمداد شود؛ این در حالیست که سال ۲۰۰۹ همچنان در صدر این فهرست قرار دارد.

بی‌تردید این نتایج در مورد سود عملیاتی خبری خوب برای کل مجموعه ال‌جی به شمار می‌رود؛ اما این موفقیت اساسا با فروش قوی تلویزیون‌های اولد ممتاز ال‌جی و لوازم‌خانگی این برند حاصل شده است. شاخه تولیدکننده اسمارت‌فون این کمپانی با ثبت زیان‌دهی مالی ۱۹۲.۳ میلیون دلاری برای ۳ ماهه آخر سال ۲۰۱۷ همچنان در وضعیت قرمز قرار دارد. این نتیجه بدتر از زیان‌دهی ۱۸۷ میلیون دلاری پیش‌بینی شده از سوی تحلیل‌گران است. در بیانیه مطبوعاتی این کمپانی، ال‌جی از  “بازار چالش برانگیز و رقابت شدید از سوی برندهای چینی” به عنوان ۲ عامل اساسی برای عدم موفقیت شرکت در منطقه یاد می‌کند.

هوانگ جئونگ هوان اخیرا به عنوان مدیرعاملی ال‌جی موبایل انتخاب شد تا پیشنهاداتی را برای تحول در وضعیت مالی این شرکت ارایه نماید. بر اساس یک گزارش مدیر اجرایی جدید سعی دارد تا راهبردهای متفاوتی نظیر توقف اعلام معرفی اسمارت‌فون‌ها در کنار سایر شرکت‌های رقیب و رونمایی از محصولات جدید تنها در مواقع لزوم را اجرایی کند. ظاهرا فرآیند توسعه ال‌جی G7 نیز از نو آغاز شده است و این موضوع بدان معناست که احتمالا این پرچم‌دار در رویداد MWC 2018 معرفی نخواهد شد. در عوض ممکن است از یک نسخه ارتقایافته هندست ال‌جی V30 در ماه فوریه رونمایی شود. مشاهده تحقق این تغییرات جالب خواهد بود.

نوشته فعالیت زیان‌ده بخش موبایل ال‌جی با وجود عملکرد مالی دلگرم‌کننده کمپانی در سال ۲۰۱۷ اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط