مایکروسافت دیگر آداپتور مخصوص کینکت را تولید نمی‌کند

کینکت

کینکت یک قدم دیگر هم به سمت پیوستن به صفحه فراموش شدگان تاریخ صنعت گیم برداشت. امروز یک منبع معتبر از داخل مایکروسافت اعلام کرد که دیگر این کمپانی آداپتور مخصوص این دستگاه را تولید نمی‌کند.

انگار همین دیروز بود که همه جا از کینکت به عنوان برگ برنده اصلی مایکروسافت و کنسول ایکس‌باکس نام برده می‌شد و چه بسیار افرادی بودند که فقط بخاطر این دستگاه، از قید پلی استیشن می‌گذشتند و سراغ ایکس‌باکس می‌رفتند. شاید آن زمان با توجه به جاه‌طلبانه و انقلابی بودن ایده کینکت، همه فکر می‌کردند که آینده صنعت گیم با کینکت و دستگاه‌های مشابه گره خورده است و کمتر کسی فکر می‌کرد روزی کینکت به صفحه فراموش شدگان تاریخ صنعت گیم بپیوندد. اما این اتفاق در حال رقم خوردن است و کینکت هم مانند بسیاری از دستگاه‌ها و حتی کنسول‌هایی که زمانی سر و صدایی بسیار زیادی برپا کرده بودند، در حال نابودی و فراموش شدن است.

امروز یک منبع معتبر از داخل مایکروسافت اعلام کرد که این کمپانی دیگر آداپتور مخصوص کینکت را نمی‌سازد. اگر احیانا نمی‌دانید این آداپتور چیست، باید به شما بگوییم که این آداپتور با رابط USB که داشت، به دارندگان کینکت این امکان را می‌داد که بتوانند دستگاه خود را به پی‌سی، نسخه‌های جدیدتر کنسول ایکس‌باکس وان و دیگر محصولات USBخور متصل کنند. صحبت‌های این منبع معتبر را در ادامه می‌توانید مشاهده کنید:

پس از بررسی‌های فراوان، به این نتیجه رسیدیم که تولید این آداپتور را متوقف کنیم به جای آن، تمرکز خود را بر طراحی لوازم جانبی کاربردی‌تر و مرتبط با خواسته‌های طرفداران، بگذاریم تا بتوانیم دستگاه‌هایی تولید کنیم که بیشتر به کار دارندگان کنسول ایکس‌باکس وان و همین‌طور پی‌سی‌های مبتنی بر ویندوز 10 بیایند.

این منبع هیچ توضیحی در رابطه با اینکه ممکن است دوباره تولید این آداپتور از سر گرفته شود یا خیر نداد و فقط اعلام کرد که تولید این آداپتور در حال حاضر متوقف شده است.

اگر اخبار روز کنسول‌ها و صنعت گیم را دنبال می‌کنید، احتمالا از این تصمیم مایکروسافت زیاد هم متعجب نشده‌اید. دوستانی که اولین سری از کنسول‌های ایکس‌باکس وان را تهیه کردند، مطمئنا سوکت مخصوص کینکت که در پشت این کنسول قرار گرفته بود، را مشاهده کرده‌اند. دلیل قرار گرفتن این سوکت هم کاملا واضح بود چون در آن زمان، کنسول ایکس‌باکس وان، همراه با کینکت عرضه می‌شد. اما مایکروسافت پس از مدتی تغییر استراتژی داد و تصمیم گرفت کنسول ایکس‌باکس وان خود را بدون کینکت هم به فروش برساند تا بلکه بتواند گیمرهایی که به این دستگاه یا دیگر دستگاه‌های این چنینی علاقه‌ای نداشتند را هم به خرید ایکس‌باکس وان تشویق کند.

اما پس از مدتی این تغییر استراتژی گامی عظیم‌تر برداشت و مایکروسافت در کنسول میان نسلی ایکس‌باکس وان اس، سوکت مخصوص کینکت را در پشت این کنسول تعبیه نکرد تا افرادی که قصد داشتند از این دستگاه استفاده کنند، مجبور باشند آداپتور مخصوص آن را تهیه کنند. هرچند مایکروسافت هنوز هم کم و بیش از کینکت پشتیبانی می‌کرد و به افرادی که از ایکس‌باکس وان‌های معمولی به ایکس‌باکس وان اس کوچ می‌کردند، این آداپتور را به صورت رایگان، هدیه می‌داد.

اما پس از عرضه کنسول میان نسلی دیگر مایکروسافت یا همان ایکس‌باکس وان ایکس، پشتیبانی مایکروسافت از کینکت بازهم کمتر شد و دیگر افرادی که از ورژن‌های دیگر ایکس‌باکس وان به ایکس‌باکس وان ایکس کوچ می‌کردند، هیچ آداپتوری را به صورت رایگان دریافت نمی‌کردند. هرچند این آداپتور هنوز هم ساخته می‌شد و علاقه‌مندان می‌توانستد به صورت جداگانه آن را تهیه کنند.

اما اوایل آبان همین امسال (اواخر اکتبر 2017) بود که مایکروسافت اعلام کرد تولید کینکت را به طور کامل متوقف کرده است و امروز هم با متوقف کردن تولید آداپتور مخصوص این دستگاه، عملا پشتیبانی خود از کینکت را به صفر رساند تا صنعت گیم با یکی از پر سر و صداترین و جاه‌طلبانه‌ترین محصولاتش خداحافظی کند. اکنون تنها امید کسانی که هنوز هم می‌خواهند این دستگاه را امتحان کنند، به انبارهای فروشگاه‌های محل زندگیشان است. شاید در این انبارها هنوز هم چند عدد کینکت و آداپتور مخصوص آن در گوشه‌ای در حال خاک خوردن باشد!

نوشته مایکروسافت دیگر آداپتور مخصوص کینکت را تولید نمی‌کند اولین بار در گیم شات پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط