مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

داستان کشف و مطالب موجود از مسکوویم موضوعی جالب است که بسیاری مدعی هستند میتواند اثباتی بر روش ساخت اجسام پرنده ی ناشناس باشد. با سایت ارس پی سی همراه شوید.

مسکوویم عنصری فوق سنگین از جدول تناوبی و با عدد اتمی 115 است که در سال 2003 برای اولین بار بوسیله ی گروهی از دانشمندان روسی و آمریکایی در موسسه ای در روسیه مشاهده شد و در سال 2015 به عنوان عنصری جدید در جدول تناوبی عناصر طبقه بندی شد.

مسکوویم عنصری شدیدا رادیواکتیو است و یکی از مرموزترین عناصر شناخته شده است. ایزوتوپ مسکوویم 290 نیمه عمری معادل 0.8 ثانیه دارد و در بررسی ها مشخص شده است که این عنصر شباهت های خاصی به عناصر سبک تر مانند نیتروژن، آرسنیک و آنتیمونی دارد و البته در کنار این شباهت ها خصوصیات متفاوت بسیاری نیز دارد.

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

کشف و شناسایی

اولین مشاهده ی مسکوویم به سال 2003 و در روسیه برمیگردد که گروهی 15 نفره از دانشمندان آمریکایی و روسی در موسسه ی اتمی مشترک این دو کشور به طور تصادفی نشانه هایی از وجود این عنصر را به دست آوردند. در گزارشی که مدتی بعد منتشر شد عنوان شد که این گروه از دانشمندان با بمباران آمرکیوم 243 با یون های کلسیم 48 موفق به ایجاد چهار اتم مسکوویم شده اند.

با اینحال در همان زمان نیز در گزارش این گروه از دانشندان درمورد رفتار بسیار عجیب و متفاوت این عنصر مسائلی بیان شده بود و همچنین نشان هایی از شباهت آن به عنصر تالیوم با عدد اتمی 81 بیان شده بود.

در هر صورت قرار گرفتن و شناخته شدن این عنصر به عنوان یک عنصر جدید تا سال ها بعد حاصل نشد چراکه مشاهده ی مسکوویم بسیار دشوار و سخت بود و رفتار عنصر این موضوع را دشوار تر میکرد، اما در نهایت این عنصر در سال 2015 به عنوان عنصری جدید در جدول تناوبی وارد شد و نامش به دلیل کشف در روسیه و شهر مسکو مسکوویم شد.

باب لازار و مسکوویم

یکی از جالب ترین موارد در مورد این عنصر خاص مسائلی بود که سال ها پیش از کشف آن بوسیله ی باب لازار عنوان شد. در سال 1993 باب لازار در یک مصاحبه ی تلویزیونی مدعی شد که دولت آمریکا 9 جسم پرنده ی ناشناس را از نقاط مختلف دنیا بدست آورده که حداقل یکی از آنها کار میکند.

در این میان اما باب لازار ادعای بسیار جالبی را مطرح کرد، باب لازار مدعی شد که علت اصلی شناور ماندن یوفوها و توانایی فوق العاده ی آنها در کنترل گرانش عنصر 115 جدول تناوبی است که در سامانه ای خاص در درون یوفو از آن به عنوان عامل کنترل گرانش استتفاده میشود، باب لازار مدعی بود که مسکوویم در سال 1995 به شکل ناقص استخراج شده اما همچنان امکان استخراج آن به طور پایدار وجود ندارد.

یکی از مهم ترین نکاتی که موجب شد بسیاری از حتی بدبین ترین افراد درمورد گفت های باب لازار فکر کنند مطالبی بود که او سال ها پیش از کشف مسکوویم عنوان کرد. باب لازار در این مصاحبه علاوه بر ارائه ی نکاتی درمورد این عنصر درمورد ناپایداری و ایزوتوپ های آن نیز صحبت کرد و این درحالی است که در آن زمان مسکوویم هنوز کشف نشده بود و بسیاری از گفته های باب لازار حتی تا سال های اخیر نیز اثبات نشده بودند.

باب لازار مدعی بود که یوفو ها با استفاده از مسکوویم و یکی از ایزوتوپ های این عنصر قابلیت شناور شدن در آسمان و غلبه ی بر گرانش را پیدا میکنند و با استفاده از این روش میتوان تقریبا هر جرمی را بدون صرف انرژی زیاد از زمین بلند کرده و حتی به فضا برد!

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

مرموزترین عنصر جدول تناوبی، مسکوویم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط