موج جدید فیلترینگ دامن استارتاپ های فین تکی را فرا گرفت – زرین پال ، با همتا ، پی پینگ ، ای دی پی یکجا فیلتر شدند !

filtering

فیلتر شدن ناخواسته وبسایت ها ! مسئله ای که هرروز دامن گیر وبسایت ها بنا به دلایل مختلف میشود . امروز جمعه باخبر شدیم که برخی از استارتاپ های حوزه فین تک و مالی نیز دچار فیلترناخواسته شده اند . درادامه همراه با ای تی زیرون باشید .

موج فیلترینگ درگاه های واسط که از پارسال با فیلتر شدن جهان پی ، پارس پال و پی لاین شروع شد هم اکنون دامن وبسایت محبوب و با سابقه زرین پال را هم دربر گرفته است . در این میان استارتاپ های جدیدی همچون : ای دی پی ، باهمتا ، پی پینگ در همین عرصه شروع به فعالیت نمودند که امروز با فیلتر شدن دامنه هایشان ، به فعالیت آنها مهر توقف زده شده است .


مقاله مرتبط :

پی پینگ به خاطر سهل انگاری فیلتر شد !

پی پینگ پس از مدتها از حصار فیلترینگ رها شد !


 

 

هنوز جزئیات این موج فیلتر معلوم نیست . اما در فضای مجازی بیانیه از طرف کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه منتشر شده که قابل ملاحظه است  :

به دستور کارگروه محترم تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، سرویس های صفحه پرداخت شخصی و فرم پرداخت از امروز مورخ ١۶ تیرماه ١٣٩۶ بسته می شود و متقاضیان محترم دریافت خدمات پرداخت می بایست الزاما برای کسب و کار خود وب سایت و نماد اعتماد یا شناسه اعتماد داشته باشند.
همچنین هرگونه فعالیت پرداخت وجه در شبکه های مجازی خصوصا تلگرام ممنوع بوده و با افرادی که از امکانات سو استفاده نمایند به شدت برخورد خواهدشد.

 بعضی از کابران پرسیدند که هنوز این سایت ها بازهستند . باید گفت که با توجه به فیلترشدن این وبسایت ها ، ممکن است در برخی اینترنت و ISP هنوز وبسایت ها باز بشوند اما با بروز رسانی از طرف ISP فیلترینگ برروی وبسایت ها اعمال میشود !

ای تی زیرون پیگیر ماجرای فیلترینگ استارتاپ های فین تکی است و به زودی اخبار جدید را برروی وبسایت قرار میدهد . نظر شما درمورد فیلتر زرین پال و استارتاپ های حوزه فین تک چیست ؟ چه دلیلی میتواند داشته باشد ؟ نظرات خود را با ای تی زیرون  وکاربران درمیان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط