چگونه تصاویر و ویدیو‌های قدیمی خود را به‌عنوان استوری در اینستاگرام قرار دهیم؟

قابلیت استوری اینستاگرام که این روزها حسابی طرفدار پیدا کرده، به شما این امکان را می‌دهد تا تصاویر و ویدیو‌هایی را که تا 24 ساعت قبل به ثبت رسانده‌اید، در اینستاگرام برای مدت محدود به اشتراک بگذارید.

اما گاهی اوقات شاید بخواهید تصویر و یا ویدیویی را در استوری اینستاگرام قرار دهید که قدیمی‌تر از 24 ساعت قبل بوده و با محدودیت خاص این برنامه مواجه می‌شوید. در این حالت تصویر و یا ویدیو شما به‌دلیل قدیمی بودن در گالری بخش استوری اینستاگرام‌تان نمایش داده نمی‌شود.

اما برای دور زدن این محدودیت و قرار دادن تصاویر و ویدیو‌های قدیمی به‌عنوان استوری در اینستاگرام، چه کاری می‌توان انجام داد؟

در واقع مشکل اصلی در این بخش، اطلاعت زمانی ثبت شده برای تصویر و ویدیو مورد نظر بوده و باید با ایجاد تغییرات، این محدودیت را دور بزنید.

برای این کار چندین روش مختلف وجود داشته که در این‌جا سه مورد آسان را ذکر می‌کنیم.

اولین راه که تنها برای تصاویر مورد استفاده قرار می‌گیرد، گرفتن اسکرین‌شات از تصویر مورد نظر است. در واقع با وارد شدن به گالری، باز کردن عکس و گرفتن اسکرین‌شات، می‌توانید تصویر مورد نظر را در بخش گالری اینستاگرام مشاهده کنید.

راه دیگر به‌روز کردن تصویر و یا ویدیو است. این راه توسط نرم افزارهای ویرایشگر که معمولا به‌صورت پیش‌فرض در تلفن‌های هوشمند قرار دارند، قابل اجرا است. برای مثال برای قرار دادن یک عکس قدیمی در استوری، آن تصویر را وارد یک برنامه ویرایشگر بکنید و از آن‌جا با ایجاد یک افکت و یا تغییری که هیچ تاثیری بر روی عکس نخواهد گذاشت، آن را ذخیره کنید.

برای ویدیو هم به همین شکل فایل را وارد ویرایشگر کنید و از آن‌جا با ایجاد یک تغییر بدون تاثیر ویدیو را ذخیره کنید. اصلا بهتر است از همین راه، 15 ثانیه از ویدیو مورد نظر خود را Trim کنید تا هم کارتان راحت‌تر شود و هم ویدیو در گالری استوری قرار بگیرد.

راه دیگر برای انجام این عملیات، ایجاد تغییرات در اطلاعات زمانی مربوط به فایل بوده است. معمولا بعضی از تلفن‌های هوشمند در بخش info، دسترسی ایجاد این دسته از تغییرات را می‌دهند، در غیراین‌صورت می توانید از برنامه MetaTrixter برای iOS و برنامه Photo Editor is the Exif  برای اندروید استفاده کنید.

اگر روش راحت‌تری برای گذاشتن عکس و ویدیو‌های قدیمی به‌عنوان استوری سراغ دارید، آن را در بخش دیدگاه‌ها بیان کنید.

نوشته چگونه تصاویر و ویدیو‌های قدیمی خود را به‌عنوان استوری در اینستاگرام قرار دهیم؟ اولین بار در پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مطالب مرتبط